innogy je medzinárodná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v oblasti energetiky.

Na Slovensku dodáva plyn do vyše 135 000 tisíc domácností a firiem a je tak 2. najväčším dodávateľom plynu na Slovensku s dostupnou sieťou zákazníckych centier v 9 mestách na východnom Slovensku.

   

Firma poskytuje svojim zákazníkom kvalitné a spoľahlivé služby nie len v dodávke zemného plynu, ale aj vo forme energetických riešení na mieru.

Ponuka pre domácnosti predstavuje klimatizácie, plynové kotly, zónovú reguláciu vykurovania a tepelné čerpadlá s nonstop starostlivosťou, odbornou montážou a servisom.
Viac informácii nájdete na stránke www.termoteam.sk

  • 2. najväčší dodávateľ zemného plynu
  • Sieť zákazníckych centier v 9 mestách
  • Kvalitné a spoľahlivé služby
  • Energetické riešenia na mieru

Mnoho zákazníkov má obavu zo zmeny dodávateľa plynu pre svoju domácnosť. Dôvodom častokrát je, že nevedia ako zmena prebieha, koľko času a úsilia ich bude stáť. Preto sme pripravili stručný prehľad základných informácií o zmene dodávateľa, ktoré vám pomôžu tieto obavy prekonať a pomôžu vám zaobstarať pre vašu domácnosť výhodnejšiu cenu plynu.

Priebeh zmeny dodávateľa plynu
Čo všetko musím vybavovať, ak sa rozhodnem zmeniť dodávateľa?

Samotná zmena dodávateľa je z pohľadu zákazníka jednoduchá. Pre lepšiu predstavu ju môžeme prirovnať k zmene mobilného operátora. Prvým krokom je, že nám potvrdíte svoj záujem o zľavu na dodávku plynu. Následne už len podpíšete dokumenty a zvyšok vybavíme my. innogy vás o začatí procesu zmeny dodávateľa a o jeho výsledku informuje listom. Výsledkom sú pre vás nižšie účty za plyn.

Musím meniť plynomer?

Plynomer nie je potrebné meniť. Plyn od innogy budete odoberať bez prerušenia dodávky. So zmenou dodávateľa vám nevzniknú žiadne náklady.
Je zmena dodávateľa spoplatnená?
Zmena dodávateľa plynu je bezplatná.

Kde budem hlásiť poruchy?

Poruchy budete naďalej nahlasovať vždy prevádzkovateľovi distribučnej siete, spoločnosti SPP – distribúcia, a.s. na pohotovostnej linke 0850 111 727, ktorá funguje nepretržite 24 hodín denne. Tu sa pre vás nič nemení.

Mám obavu z pokuty od svojho súčasného dodávateľa.

Zmena dodávateľa je bezplatná. Ak by zmena neprebehla z dôvodu vašej viazanosti u iného dodávateľa, innogy neuplatňuje pokuty za neuskutočnenie zmeny.

Kedy začnem platiť? Ako sa dozviem koľko budem platiť.

Po úspešnej zmene dodávateľa vám pošleme tzv. uvítací list. Jeho súčasťou sú inštrukcie ku platbám a rozpis platieb, ktorý uvádza koľko a kedy je potrebné platiť. Spôsob platby si vyberiete podľa svojej preferencie (príkaz na úhradu, priame inkaso, poštová poukážka, SIPO).

Ako mám kontaktovať innogy, ak mám záujem?

Môžete nás osloviť spôsobom aký vám vyhovuje najviac: osobne, e-mailom, či telefonicky. Najpohodlnejšou formou je online objednanie plynu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na našej web stránke https://www.innogy.sk/web/sk/domacnosti/plyn. My vám následne zavoláme, aby sme si potvrdili správnosť vašich údajov. Pre efektívnu komunikáciu vám odporúčame pripraviť si názov súčasného dodávateľa a POD kód. Potom vám doručíme na podpis dokumenty spôsobom, aký si zvolíte (email/kuriér/pošta). Ďalšie kroky spojené so zmenou zabezpečujeme my a posielame vám priebežne informácie.

Výhodnosť ponuky od innogy
Je zľava 10 až 14 % veľa alebo málo? Koľko naozaj ušetrím?

Ponúkaná zľava je atraktívna ponuka. V hornej časti obrazovky uvádzame príklady možnej úspory. Ak chcete vedieť koľko ušetríte vo Vašom odbernom mieste, vyplňte formulár v spodnej časti obrazovky a my Vás telefonicky skontaktujeme.

Zľava platí na necelé 2 roky. Koľko budem platiť potom?

Ceny plynu v innogy patria k najvýhodnejším na trhu. Garantujeme vždy nižšiu cenu ako ceny stanovené URSO. Zároveň po uplynutí doby viazanosti zákazníkov oslovujeme s novými ponukami zliav.

Spoľahlivosť a stabilita spoločnosti innogy
Elektrinu mám od elektrární a plyn od plynární. Moji známi a susedia majú všetci SPP.

Kvalita elektriny a plynu je rovnaká u všetkých dodávateľov. Dodávatelia sa líšia kvalitou služieb, stratégiou nákupu plynu, čo ovplyvňuje výšku zľavy akú vedia zákazníkom ponúknuť. innogy je medzinárodná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v oblasti energetiky, vďaka čomu je schopná pripraviť zákazníkom najvýhodnejšiu ponuku. Na Slovensku dodáva plyn do vyše 135 000 tisíc domácností a firiem a je tak 2. najväčším dodávateľom plynu na Slovensku.

Nepoznám innogy.

innogy je medzinárodná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v oblasti energetiky, vďaka čomu je schopná pripraviť zákazníkom najvýhodnejšiu ponuku. Na Slovensku dodáva plyn do vyše 135 000 tisíc domácností a firiem a je tak 2. najväčším dodávateľom plynu na Slovensku.

Ako zistím, kto je v súčasnosti môj dodávateľ plynu?

Údaje o dodávateľovi plynu a cene, ktorú v súčasnosti platíte za plyn, nájdete na faktúre.