Spoločnosť innogy Slovensko sa stala hrdým partnerom školskej florbalovej ligy Floorball SK LIGA.

Spoločnosť innogy Slovensko sa v nadchádzajúcej sezóne 2018/2019 rozhodla vstúpiť do unikátneho projektu Floorball SK LIGA. Ide o najväčšiu školskú športovú súťaž na Slovensku, ktorej organizátorom je Nadácia TV JOJ. Do florbalových krúžkov je v súčasnosti zapojených vyše 100.000 žiakov po celej krajine a popularita športu stále rastie.

„Podporu mladých športovcov považuje naša spoločnosť za zmysluplnú. Školská liga vo florbale predstavuje skvelý spôsob, ako u dospievajúcich ľudí vybudovať vzťah k pohybovej aktivite, vytrvalosti a tímovej spolupráci. Z tejto skúsenosti budú môcť vo svojom živote ťažiť aj po skončení školy,“ zdôraznil Marián Suchý, konateľ spoločnosti innogy Slovensko. „Špeciálne nás teší, že v tejto súťaži dostávajú rovnaký priestor ako chlapci, tak aj dievčatá.“

Floorball SK LIGA je určená pre žiakov základných a stredných škôl. Chlapčenské alebo dievčenské tímy na úrovni okresu súťažia o prvenstvo v rámci kraja. Víťazi v jednotlivých vekových kategóriách následne postupujú do celonárodného finále. Druhý ročník ligy vyvrcholí v roku 2019 Košiciach. „Spoločnosť innogy má vo svete milióny zákazníkov a prináša energetický svet budúcnosti. Do floorball SK LIGY a medzi žiakov slovenských škôl prináša kreativitu a nové nápady, ktoré veľmi oceňujeme a preto sa na spoluprácu s innogy skutočne tešíme,“ uviedol generálny manažér Floorball SK LIGA Ľuboš Sarnovský.

Partnerstvo innogy s Nadáciou TV JOJ odštartovalo v sobotu (21. júla 2018) v Dubnici nad Váhom, kde sa konal exhibičný florbalový zápas pod záštitou hokejistu Tomáša Tatara. Slovenský reprezentant a účastník tohtoročného finále NHL o Stanleyho pohár poskladal mužstvo zložené z hokejových hviezd, ktoré si zmeralo sily s výberom Slovenskej florbalovej reprezentácie. Mužskému výberu sa nedávno podarilo kvalifikovať na svetový šampionát. „Úspechy slovenského florbalu medzi seniormi sú motiváciou pre mládež, ktorá je zapojená do školskej ligy. Možno práve medzi nimi objavíme budúcich reprezentantov a my sme radi, že aj vďaka podpore innogy Slovensko,“ povedal v Dubnici Marián Suchý.