Už v piatok 16. júna začína v Košiciach sviatok filmových labužníkov. Tohoročný 25. ART FILM FEST ponúkne 170 noviniek od medzinárodne rešpektovaných filmových režisérov. Pre chvíle, keď si budete chcieť oddýchnuť medzi dvoma filmami a v pokoji stráviť intenzívny filmový zážitok, pre vás naša spoločnosť innogy zariadila jedinečnú oddychovú zónu.

ART FILM FEST už dlhé roky patrí medzi zvučné mená európskych filmových festivalov. V Košiciach budú uvedené nielen zahraničné, ale tiež slovenské novinky, ktoré boli nedávno súčasťou premiér festivalu v Cannes, napríklad film OUT. ART FILM FEST je úzko spojený aj s prestížnym ocenením Hercova misia i Zlatá kamera. Prvýkrát si však laureáti prevezmú Cenu prezidenta festivalu. Medzi ocenenými osobnosťami strieborného plátna tak budú tento rok Magda Vášáryová, Jiří Bartoška a Ondřej Vetchý. S ocenenými sa budete môcť stretnúť osobne, a to v rámci viacerých ceremoniálov. O hlavnú filmovú cenu, Modrého anjela, sa bude tento rok uchádzať 12 filmov medzinárodnej súťaže hraných filmov a 36 snímok v súťaži krátkych filmov.

 

 

Festivalové projekcie dvadsiateho piateho ročníka ART FILM FESTU sa uskutočnia na viacerých miestach. V Kunsthalle, Kulturparku, Kine Slovan, Kine Úsmev, v Tabačke a v amfiteátri. Kulturpark, bývalé Kasárne, sa počas trvania filmového festivalu zmenia aj na jedinečnú oddychovú zónu. Sledovaním filmov síce veľa kalórií človek nespáli, len niečo cez 70 za hodinu, no premýšľanie nad dejom a koncom filmu kus energie potrebuje. Innogy, ako hlavnému reklamnému partnerovi festivalu ART FILM FEST, záleží na tom, aby ste neodchádzali len plní príjemných dojmov z premietania, ale zároveň aj plní energie.

 

Tieň stromov v areáli Kulturparku predstavuje ideálne miesto na oddych a rozjímanie. Každý z premietaných filmov nesie v sebe nejedno posolstvo, a tak je dôležité zamyslieť sa nad ním na správnom mieste, možno v kruhu rodiny či priateľov. innogy oddychová zóna navyše pomôže dobiť baterky nielen vám, ale zároveň aj vašim mobilným telefónom či tabletom. Vášnivo debatovať a možno aj snívať o vašej filmovej kariére môžete s priateľmi v pohodlných sedacích vakoch v nádhernom prostredí košického Kulturparku.

Divácky najatraktívnejší filmový festival Slovenska ART FILM FEST sa v Košiciach, s podporou VSE, člena innogy, uskutoční 16. až 24. júna 2017. Tešíme sa na vás.