Súčasná pandémia zmenila naše návyky. Nie je to jednoduché, chýba nám rodina, priatelia a spoločenský život. No zostať doma je zodpovedné a výhodné. Prestali sme totiž bezhlavo míňať, varíme si doma. To sa však môže odzrkadliť na spotrebe plynu. No vyššia spotreba ešte nemusí znamenať vyššie platby. Vieme, ako na plyne ušetriť 20 percent.

Ochorenie Covid-19 ovplyvnilo bežný život drvivej väčšiny z nás. Prispôsobujeme sa novým pravidlám, odporúčaniam a nariadeniam. V praxi to znamená, že väčšinu času sme doma. V bezpečí. Štatistiky hovoria, že až o jednu tretinu viac, než pred prijatím vládnych opatrení. Návyky spotrebiteľov sa teda citeľne zmenili. „Aj ľudia, ktorí chodia do práce, sa po skončení pracovnej doby zdržiavajú doma. To znamená, že spotreba energie v slovenských domácnostiach rastie. Platí to aj pre zemný plyn. Ľudia si zvykli variť domácu stravu. Minimálny odhadovaný nárast spotreby zemného plynu je sedem percent,“ prezradila špecialistka komunikácie Katarína Šulíková
 

Vyššia spotreba, nižšie ceny

Varenie na plynovom sporáku však nie je jedinou oblasťou, v ktorej sa prejavuje vyššia spotreba plynu. Tým, že sa doma zdržujeme častejšie a dlhšie, stúpa aj spotreba teplej vody. V prípade, ak na to využívate plynový ohrievač, spotreba môže v tomto prípade porásť o tri percentá. „Napriek tomu, že spotrebitelia dnes možno ušetria na voľnočasových aktivitách, odievaní, tankovaní alebo dovolenkách, čas doma bude mať vplyv na ich výdavky za energie. Preto prichádzame s riešením, ako tieto výdavky optimalizovať a spájame príjemné s užitočným. Súčasné obdobie nás totiž naučilo mnoho úkonov vykonať z pohodlia domova, prostredníctvom internetu,“ pokračuje Katarína Šulíková.

Online, pohodlne a výhodne

Preto spoločnosť innogy ponúka svojim novým klientom zľavu až vo výške 20 % na dodávku zemného plynu, a to po dobu takmer dvoch rokov. V prípade väčšieho rodinného domu s tarifou D3 je odhadovaná výška ušetrených prostriedkov s plynom od innogy až do 120 eur. Na našej stránke si každý zákazník si môže vďaka kalkulačke jednoducho vypočítať, koľko by ušetrila jeho domácnosť. „Vychádzame z aktuálnych potrieb ľudí a z ich možností. Denne vidíme, ako sme sa naučili riešiť väčšinu povinností online. Pracujeme z pohodlia obývačky, cez internet sa učíme s deťmi, nakupujeme a platíme účty. Rovnako jednoduché je dnes zmeniť aj dodávateľa zemného plynu. A ešte k tomu aj výhodné,“ dodáva špecialistka. Získať nového dodávateľa plynu, kdekoľvek na Slovensku, je teda rýchle a pohodlné. Pripomína to bežný nákup cez populárne e-shopy. V niekoľkých jednoduchých krokoch sa môžete na stránke innogy.sk stať novým zákazníkom a získať tak zľavu 20 % na dodávku zemného plynu pre svoju domácnosť po dobu najbližších takmer dvoch rokov.

Využiť zľavu