Ovládajte teplotu vo svojej domácnosti cez mobil

Aká je ideálna teplota v chodbe? A čo v kúpeľni, obývačke, kuchyni, spálni? A ako je to v noci? Odborníci v tom majú jasno, no výskumy a tabuľky nie sú všetko. Navyše každý z nás je iný a každý má tú svoju komfortnú teplotu.

Termostat nie je všemocný

Už to nie je len o jednom termostate, ktorý sa síce dá časovo naprogramovať, ale stačí, že sa dlhšie zdržíte v práci a kotol zbytočne vykuruje prázdny dom. Navyše termostat sníma teplotu iba tam, kde sa nachádza a teploty v ostatných miestnostiach nie je ľahké ani komfortné regulovať pomocou ventilov.

Keď už v autách bežne máme dvoj- či štvorzónovú klimatizáciu a ovládanie na diaľku cez smartfón, prečo by sme si takéto pohodlie nemohli užívať aj doma? Preto dnes viaceré spoločnosti prichádzajú s riešeniami, ktoré umožňujú teplotu v našich domovoch regulovať detailnejšie ako doteraz. Užívateľ tým získa nielen viac pohodlia, ale aj dodatočnú úsporu nákladov na energie.

Stačí mobil

Cez mobil máte kedykoľvek a kdekoľvek prehľad o teplotných podmienkach u vás doma, môžete zapínať/vypínať kotol podľa potreby. Ak napríklad viete, že dnes sa z práce vrátite skôr, stačí jeden dotyk a kým dorazíte, máte už doma príjemne teplo.

obrázok termoregulácia cez mobil

Ďalším levelom je zónová regulácia teploty. Váš dom alebo byt máte rozdelený na zóny, napríklad podľa podlaží, alebo hoci aj na jednotlivé izby. V každej zóne si viete nastaviť unikátnu teplotu, časový harmonogram vykurovania na každý deň v týždni a dokonca aj teplotu teplej úžitkovej vody v zásobníku.

Takýmto rozdelením zabránite zbytočnému prekurovaniu, tam kde nie je potrebná až taká vysoká teplota, čím dokážete ušetriť až 30 % nákladov na vykurovanie. V systéme zónovej regulácie je možné kombinovať zóny vybavené podlahovým, stenovým alebo radiátorovým kúrením a je naň už teraz pripravených 70 % domácností.

Poraďte sa s expertom

Aj keď patríte medzi zimomravých zatepľovačov a svoju komfortnú teplotnú zónu máte v tropických pásmach, vďaka zónovej regulácii vykurovania ušetríte značné prostriedky. Samo o sebe by to však nestačilo, preto môžete využiť znalosti našich innogy Expertov, ktorí vám bezplatne poradia ako môže termoregulácia zmeniť náklady na vykurovanie vo vašej domácnosti, aby ste sa nemuseli vzdať svojich energeticky náročných pôžitkov.
Objednajte si innogy Energetické poradenstvo a prinesieme inovatívne energetické riešenia aj do vašej domácnosti.

Zdroj:
honeywell.com, innogy.sk