Zimný štadión v Partizánskom v novom svetle od innogy

 

Ľuďom aj firmám prinášame nové technológie, vďaka ktorým ušetria na energiách. No moderné technológie vedia pracovať aj s ľudskými emóciami. Presvedčili sa o tom aj v meste Partizánske.

Zimný štadión v Partizánskom využíva mesto na tréningy hokejových klubov, priateľské, majstrovské a medzinárodné turnaje v ľadovom hokeji a na verejné korčuľovanie. Borili sa s problémom nákladnej prevádzky osvetlenia, ktoré bolo navyše nerovnomerné. Na štadióne nebolo ani funkčné ozvučenie, preto sa mesto rozhodlo investovať do obnovy ako osvetlenia, tak aj ozvučovacej techniky.

 

Riešenie od innogy

 

100 ks pôvodných výbojok výkonu od 50 do 400W sme vymenili za moderné LED iSmart svietidlá druhej generácie, ktoré vyrába innogy v Českej republike. 86 ks iSmart 2.0 svietidiel s 160 W a DALI reguláciou postačí štadiónu na zabezpečenie kvalitného a rovnomerného osvetlenia aj pri mantineloch. Teplota svetla svietidiel je 5000 K, čo podporí výborný vizuálny efekt. Nastavené osvetlenie spĺňa normu pre osvetlenie športovísk a aj najprísnejšie svetelné požiadavky na TV prenosy.

iSmart 2.0
- Vyššia účinnosť svetelného zdroja – 230 lm/W
- Svietidlo je certifikované na IP ochranu 65
- Nový korpus zlepšil termodynamiku a zatraktívnil dizajn svietidla

 

Prínosy pre klienta

Výmenou svietidiel sme prevádzkovateľovi, mestu Partizánke, znížili spotrebu energie na osvetlenie o 65 %. Využitím a nastavením dodatočnej regulácie svietidiel vie investor ušetriť ďalších 15 – 20 % nákladov na osvetlenie.

Svietidlá sú riadené systémom KNX, ktorý okrem regulácie osvetlenia vie do budúcna zabezpečiť klientovi aj ovládanie vykurovania, vzduchotechniky, bezpečnostných a audio systémov. Vďaka vzdialenej správe vie klient ovládať osvetlenie na diaľku cez aplikáciu v mobilnom telefóne, tablete či počítači. Systém umožňuje nastavenie kalendárov, a teda automatické zapnutie, resp. vypnutie osvetlenia podľa programu na ľadovej ploche. Na štadióne je nastavených viacero svetelných scén pre zvýšenie diváckeho zážitku.

 

Nová audio sústava

Novým ozvučením a audio sústavou sme na štadióne dosiahli kvalitu zvuku ako na profesionálnych zápasoch. Hovorenému slovu bude dobre rozumieť a organizátor podujatí vie vhodne mixovať hudobný podmaz. Spolu s novými svetelnými efektami to zabezpečí divákom kvalitnejší zážitok.

Modernizáciu osvetlenia na zimnom štadióne v meste Partizánske sme realizovali formou projektu na kľúč, ktorý zahŕňa audit, návrh riešenia a samotnú realizáciu.

Ak máte záujem modernizovať osvetlenie aj vo vašej prevádzke, oslovte nášho biznis poradcu, ktorý vám navrhne riešenie a navyše spôsob, ako zvládnuť jeho financovanie.

Viac referencií nájdete na www.innogy.sk/referencie.

 

Fotka pred realizáciou

 

      

Fotka po realizácií. Vľavo maximálne osvetlenie. Vpravo skúška svetelných scén.