V elektromobilite vidíme budúcnosť

Prispôsobiť sa požiadavkám klienta je dôležitou podmienkou úspechu. V súčasnosti, keď narastá dopyt po ekologických a udržateľných riešeniach, by mali poskytovatelia služieb myslieť aj na majiteľov elektromobilov. Ich popularita rastie a je dôležité spĺňať i nové legislatívne požiadavky. Spoločnosť VSE spolu so svojou dcérskou spoločnosťou innogy Solutions prichádza s atraktívnym riešením.

„V elektromobilite vidíme budúcnosť a sme hrdí na to, že ju prinášame na Slovensko. Záujemcom ponúkame komplexné SMART riešenie nabíjania elektromobilov. To pozostáva z poradenstva pri výbere miesta a typu nabíjačiek, ich inštalácie, servisu a z ponuky samotných nabíjacích staníc. Naše nabíjacie stanice pritom využívajú SMART technológiu dynamického riadenia výkonu nabíjania,“ hovorí Peter Okruhľanský, vedúci Technického oddelenia spoločnosti innogy Solutions.

Dokonalý prehľad vďaka SMART technológii

Naše nabíjacie stanice využívajú „jednoduchú“ alebo „SMART“ (inteligentnú) komunikačnú technológiu. Pomocou zabudovanej SIM karty pri SMART nabíjačkách sme schopní stanicu pripojiť do back-endového systému, a tým sprostredkovať:

  • používanie mobilnej aplikácie (zistenie polohy a dostupnosti nabíjacej stanice, jej rezervácia, spustenie nabíjania, platba),
  • platby, kontrolovať spotrebu (Kto? Kde? Kedy? Koľko? Za koľko?),
  • prideľovať rozdielny nabíjací výkon pre rôznych užívateľov,
  • prideľovať rozdielne sadzby za platbu,
  • eRoaming v rámci celej Európy.

Súčasné nabíjacie stanice už medzi sebou zvádzajú akýsi konkurenčný boj. Majitelia elektromobilov sa totiž zaujímajú nielen o cenu nabíjania, ale najmä o rýchlosť nabíjania a počet áut, ktoré je možné naraz obslúžiť. Aj v tomto smere spoločnosť VSE poskytuje riešenia na mieru, pričom zohľadňuje aj dostupnosť rôznych typov nabíjačiek na jednoduché nabíjanie jedného či dvoch vozidiel. A to jednosmerným alebo striedavým prúdom.

Výhody nášho riešenia

  • Riadenie výkonu nabíjania od 0 po 100 %, možnosť nastaviť VIP klientov.
  • Modifikácie riešení v obsluhe podľa požiadaviek zákazníka – voľné / spoplatnené nabíjanie.
  • Modulárnosť hardvérových riešení – široká ponuka rôznych typov nabíjacích staníc.
  • Používame nabíjacie stanice slovenského výrobcu – zaručená kvalita, dostupnosť dielov.

Šetríme Vaše peniaze na diaľku

Zabezpečujeme aj riadenie výkonu nabíjania, čo znamená že dohliadame a regulujeme nabíjací výkon, aby pri odbere nedošlo u zákazníka k prekročeniu mernej rezervovanej kapacity. Tak pomáhame predchádzať sankčným poplatkom u zákazníka. Nabíjací výkon vieme modulovať od 0 po 100 %. V rámci obsluhy vieme prideľovať rôzne práva pre rôzne profily klientov. Príkladom je nastavenie VIP klientov, ktorí budú mať pri nabíjaní elektromobilu výhody – môžu mať zabezpečený stále 100 % nabíjací výkon alebo im bude poskytnutá zľava z ceny nabíjania a pod.

Modifikácie riešení

Každý zákazník má iné požiadavky na prevádzku nabíjacích staníc. S našimi riešeniami vieme ich potreby pokryť poskytnutím rôznych hardvérových riešení alebo v modulácií obsluhy.

Modulárnosť obsluhy – voľné či spoplatnené nabíjacie stanice, kombinovaný prístup k plateniu, určenie VIP klientov a ich výhody (neombedzený výkon nabíjania, zľava z ceny), riadenie výkononu nabíjania.

Modulárnosť hardvéru – jednoduché nabíjanie jedného či dvoch vozidiel, jednosmerným alebo striedavým prúdom, SMART komunikačná technológia. Stanice, ktoré zabezpečujeme, používajú štandardizovaný európsky konektor zásuvky, ktorý zaistí rýchle, komfortné a bezpečné nabíjanie.

EKO TIP
Aby sme boli dôslední v znižovaní uhlíkovej stopy a Vaše riešenia pre zákazníkov boli zelenšie, radi pre Vás zabezpečíme elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov.
Neváhajte nás kontaktovať, viac info vám poskytne Váš biznis poradca alebo nás kontaktujte emailom na info@vse.sk.

Na nezaplatenie

Ústretový prístup je na nezaplatenie, preto poskytujeme adekvátny servis každému zákazníkovi. Viac informácií Vám radi poskytneme na emailovej adrese emobility@innogy.sk.