KOMPLEXNÉ ENERGETICKÉ RIEŠENIE

Pre našich zákazníkov zabezpečujeme hĺbkovú analýzu, navrhujeme technické riešenia na mieru vrátane vyčíslenia očakávaných investičných nákladov. Realizujeme celý projekt a ponúkame možnosť financovania formou EPC služby.

Poskytujeme riešenia na kľúč pre výrobné haly, priemyselné prevádzky, administratívne budovy, hotely, školy, zdravotnícke zariadenia, športové haly, zimné štadióny, obce a mestá. Zameriavame sa na vykurovanie, chladenie, osvetlenie, vzduchotechniku a klimatizácie.

 

Riešenie pre Hádzanársku halu Slavomíra Šipoša na Alejovej ulici v Košiciach

 

Ešte v lete 2018 predstavovala hala energeticky veľmi neefektívny stánok, ktorý si vyžadoval obrovské náklady spojené s vykurovaním a osvetlením. Z dôvodu nefunkčnej vzduchotechniky nebola hala vhodná ani na organizovanie veľkých športových či kultúrnych podujatí.

Zadanie od prevádzkovateľa bolo jednoznačné – vytvoriť objekt, ktorý bude oveľa úspornejší a zároveň ponúkne nové možnosti pre organizovanie hromadných akcií.

 
 

Ako sme to dosiahli?

 

Predovšetkým sme navrhli nový spôsob vykurovania pomocou sálavých elektrických panelov umiestnených na strope samotnej športovej haly a v zázemí pomocou elektrických konvektorov. A čo bolo ešte dôležitejšie, zvolili sme zónovú reguláciu vykurovania. Halu sme rozdelili do viacerých zón, a tak umožnili jednoducho nastavovať individuálne režimy vykurovania podľa rozvrhu tréningov a spoločenských akcií. Ohrev vody sme zabezpečili vďaka novým zásobníkovým ohrievačom.

Pri maximálnom využití navrhnutého riešenia je možné dosiahnuť až 40 % úsporu nákladov na vykurovanie.

 

Osvetlenie

 

Ďalšie úspory sme zabezpečili modernizáciou osvetlenia. Do všetkých priestorov budovy sme namontovali nové LED svietidlá, ktoré podliehajú nadradenej inteligentnej regulácii. V zázemí sa nachádzajú pohybové senzory. Rekonštrukciou osvetlenia sme zároveň zabezpečili navýšenie elektrickej kapacity prívodných káblov.

LED svietidlá s DALI reguláciou dokážu znížiť spotrebu elektriny na svietenie o viac ako 50 %.

Osvetlenie v športovej hale je dnes rovnomerné, spĺňa nároky na organizovanie medzinárodných športových prenosov a poskytuje divácky atraktívne dynamické scény.

 

Vzduchotechnika

 

Naozaj jedinečné riešenie, ktoré sme zákazníkovi navrhli, sa týkalo vzduchotechniky. Dotvorili sme ním celkovú kvalitu vnútorného prostredia a prevádzkovateľovi umožnili využívať halu na 100 % vrátane organizovania rôznych druhov malých a najmä veľkých podujatí.

Z hádzanárskej haly sme vytvorili inteligentnú budovu. Vykurovanie, osvetlenie i vzduchotechniku môže prevádzkovateľ ovládať jednoducho, z akéhokoľvek zariadenia s prístupom na internet.

Starú nefunkčnú vzduchotechniku sme nahradili novou, modernou s rekuperáciou a s možnosťou doplnenia klimatizácie. Pod strop v hale sme umiestnili textilné výustky na prívod vzduchu. Ich automatické riadenie sa realizuje prostredníctvom CO2 senzorov rozmiestnených v hale.

Navrhnuté riešenie vzduchotechniky umožňuje aj chladenie v letných mesiacoch.

   
 

Financovanie projektu

 

Komplexnosť nášho riešenia vyzdvihla ponuka financovania celého projektu prostredníctvom EPC programu.

Financovanie sa zabezpečuje prostredníctvom splácania investície z dosiahnutých úspor, ktoré zmluvne garantujeme.

Ak máte záujem modernizovať vašu prevádzku, oslovte nášho biznis poradcu alebo nás kontaktujte na energeticke_riesenia@innogy.sk. Navrhneme vám riešenie a spôsob financovania projektu.

Viac referencií nájdete na www.innogy.sk/referencie.